Viking Stavanger (2004-2006) - meccs/gól: 29/8
Strömsgodset (2006-2008) - meccs/gól: 41/17
Odd Grenland (2008-*) - meccs/gól: 29/23
Válogatottság/gól: 10/1
Első mérkőzés a válogatottban: 2004. február 18., Ciprus Nemzetközi Torna Magyarország - Örményország 2-0

Klubszinten
Korábban játszott Magyarországon az Újpest FC-ben és a Vác FC-ben, Finnországban az FC Lahtiban és az FC Hakaban, Norvégiában pedig a Tromsø IL-ben, a Viking FK-ban és a Strømsgodsetben.

Jelenleg a Odd Grenlandban játszik a norvég bajnokságban, a Tippeligaenben. 2009-re annyira jó formába lendült, hogy több csapat is felfigyelt rá, azonban csapata az Odd Greenland BK nem fogadta el a norvég rekordbajnok, a Rosenborg 300 ezer norvég koronás ajánlatát.

A 2000–2001-es UEFA-bajnokok ligája selejtezőjének 3. fordulójában az FC Haka játékosaként szerepelt a Liverpool FC ellen, mindkét mérkőzést végigjátszotta.[1] A párharc visszavágóján gólt is szerzett, a 45. percben egyenlítette ki Robbie Fowler vezető találatát.[2] A Haka részéről csak Kovács tudott eredményes lenni a két mérkőzés során, a Liverpool 9–1-es összesítéssel jutott be a csoportkörbe.

A 2008-as idényben még a másodosztályú Odd Grenland játékosaként 22 góljával gólkirályi címet szerzett és megnyerte a bajnokságot.

Válogatottban:
Tíz alkalommal szerepelt a magyar válogatottban. Lothar Matthäus idején debütált, első mérkőzését Örményország ellen játszotta, amikor gólpaszt adott Szabics Imrének. Mindig csatárposzton játszott, egy kivétellel, mikor Matthäus a védelembe állította Gyepes Gábor helyére.

Egyszer volt eredményes a tíz válogatottsága során, egy Málta ellen játszott idegenbeli világbajnoki-selejtezőn 2004. novemberében. A 92. percben Huszti Szabolcs jobb oldali középre adását értékesítette.

Forrás: Wikipédia
Fotó: Odd Grenland honlapja