Európa Liga: Sima Anderlecht győzelem Amszterdamban

Juhász Rolandék győzelemmel zárták a csoportkört, méghozzá nem is akármilyen sikerrel. Az Anderlecht az ArenA-ban az Ajax stadionjában remekelt, és győzött 3:1-re. A brüsszeliek úgy utaztak Amszterdamba, hogy az iksz is elég nekik a csoportból való továbbjutáshoz, de mint az eredményből is kitűnik, nem bízták a véletlenre. A félidőben már 3 gólos előnnyel mentek Juhászék, az Ajax még szépített a második félidőben, de így is maradt a simának mondható vendégsiker. Ez a két csapat tovább is jutott a csoportból, Juhász Roland végigjátszotta a találkozót.

A csoport

Ajax – Anderlecht 1-3 (Emanuelson 77. ill. Lukaku 13., 23., Legaer 43.)
Dinamo Zagreb – Temesvár 1-2 (Scutaru 80. ill. Bucur 67., Goga 84.)

A végeredmény: 1. Anderlecht 11, 2. Ajax 11, 3. Dinamo 6, 4. Temesvár 5

B csoport

Lille – Slavia Praha 3-1 (Cabaye 24., Gervinho 39., Obraniak 80. ill. Vlcek 56.)
Genoa – Valencia 1-2 (Crespo 51. ill. Bruno 45., Villa 95.)

A végeredmény: Valencia 12, 2. Lille 10, 3. Genoa 7, 4. Slavia 3

C csoport

HAPOEL Tel-Aviv – Hamburg 1-0 (Yeboah 23.)
Rapid Wien – Celtic 3-3 (Jelavic 1., 8., Salihi 19. ill. Fortune 24., 67., McGowan 91.)

A végeredmény: 1. HAPOEL 12, 2. Hamburg 10, 3. Celtic 6, 4. Rapid 3

G csoport

Lazio – Levszki Szófia 0-1 (Jovov 60.)
Villarreal – Salzburg 0-1 (Svento 7.)

A végeredmény: 1. Salzburg 18, 2. Villarreal 9, 3. Lazio 6, 4. Levszki 3

H csoport

Steaua Bukarest – Twente 1-1 (Kapetanos 17. ill. Stam 35.)
Fenerbahce – Sheriff Tiraspol 1-0 (Boral 15.)

A végeredmény: 1. Fenerbahce 15, 2. Twente 8, 3. Sheriff 5, 4. Steaua 4

A Németh Krisztián nélkül felálló AEK újabb vereséget gyűjtött be, most Lisszabonban szereztek 0 pontot. Az AEK kiesett.