Magyarok külföldön – 14. heti hétvégi eredmények

A múlt heti sovány termés után mondhatni, hogy újra parádéztak magyarjaink Európa bajnokságaiban, sőt ezt gólokkal is megspékelték. Vadócz Zaragoza elleni gólja akár az európai gólszépségversenyben is megállhatja a helyét, akkora dugót vágott Jimeneznek. Angliában Buzsáky Ákos a Crystal Palace-nak köszönt be, Szalai Ádám megszerezte első Bundesliga gólját, a Hajnal Tamást is a soraiban tudó Dortmund ellen. Vanczák Vilmos a meccs embere lett Sionban, góllal és gólpasszal vette ki a részét az Aarau elleni parádéból. Skandináviában is eredményesek voltunk, Kovács Péter, a „magyar viking" köszönt be a Rosenborg elleni bajnokin. Gosztonyi András először léphetett pályára a Serie A-ban, bár vesztesen hagyták el a pályát, Andrásnak azonban biztos emlékezetes marad majd ez a hétvége.

Anglia
Premier League

West Ham United – Sunderland 1–0 (WHU: Kurucz Péter kispados volt ill. SUN: Fülöp Mártont nem nevezték a bajnokira)
Liverpool – Fulham 0–0 (FUL: Gera Zoltán nem volt kerettag)
Championship
Crystal Palace – QPR 0–2 (QPR: Buzsáky Ákos és Priskin Tamás is végigjátszotta a találkozót, Buzsáky szerezte csapata vezető találatát)

Newcastle – Blackpool 4–1 (NEW: Kádár Tamás 37 percet töltött a pályán)
Cardiff – Reading 0–0 (CAR: Gyepes Gábor nem volt a keretben)

Németország
Bundesliga 1.

Hertha – Stuttgart 0–1 (HER: Dárdai Pál a 69. percben a csere cseréjeként kapott lehetőséget)
Mainz – Dortmund 1–0 (MAI: Lőw Zsolt sérült, Szalai Ádám 67 percet volt a pályán, a 30. percben győztes gólt rúgott ill. DOR: Hajnal Tamás a 69. percben lépett pályára)

Bundesliga 2.
Aachen – Koblenz 1–1 (KOB: Stieber Zoltán sérült)
St. Pauli – Augsburg (AUG: Torghelle Sándor) HÉTFŐ!
1860 München – Bielefeld 3–1 (MÜN: Király Gábor védett)

Hollandia
Eredivisie

NEC Nijmegen – AZ Alkmaar 0–0 (NEC: Babos Gábor védett)
NAC Breda – Roda 1–0 (NAC: Fehér Csabát nem nevezték ill. ROD: Bodor Boldizsárt a 89. percben lecserélték)
PSV – Feyenoord 0–0 (PSV: Dzsudzsák Balázs végigjátszotta a rangadót)

Belgium
Jupiler League

STVV – Anderlecht 1–1 (AND: Juhász Roland végig a pályán volt)
Charleroi – Genk 1–2 (GEN: Köteles László és Tőzsér Dániel végigjátszotta a találkozót, Tóth Balázs nem volt kerettag)
Exqi League
KV Oostende – Antwerpen 1–2 (ANT: Tisza Tibort a 86. percben lecserélték, góljával 1–0-ra vezetett az Antwerp)

Olaszország
Serie A

Siena – Bari 3–2 (BAR: Koman Vladimir a 44., Gosztonyi András a 77. percben lépett pályára, Gosztonyinak az volt az első Serie A-s mérkőzése)
Serie B
Triestina – Brescia 0–1 (BRE: Vass Ádám a 84. perctől kapott lehetőséget)
Frosinone – Gallipoli (GAL: Filkor Attila végigjátszotta a találkozót)
Reggina – Empoli 1–1 (REG: Kovácsik Ádám nem volt kerettag)

Ausztria
Austria Wien – Sturm Graz 1–0 (AUS: Sáfár Szabolcs sérült)
Kärnten – Salzburg 0–2 (KAR: Pusztai Olivér ismét végig a pályán volt)
Mattersburg – Superfund 3–1 (MAT: Waltner Róbert mind a 90 percet a pályán töltötte)

Spanyolország
La Liga

Osasuna – Zaragoza 2–0 (OSA: Vadócz Krisztián a 79. percben kapott lehetőséget, a 90. percben belőtte az Osasuna második gólját)

II. osztály
Cordoba – Numancia 2–1 (COR: Simon András nem játszott)

Svájc
Sion – Aarau 4–0 (SIO: Vanczák Vilmos végig a pályán volt, egy gól és gólpassz fűződik a nevéhez, fejesgóljával vezetett a Sion, a negyedik gólnál gólpasszt adott)

Oroszország
Zenit – Lokomotív Moszkva 1–0 (ZEN: Huszti Szabolcs a 65. percben lépett pályára)
Rosztov – Amkar Perm 2–1 (AMK: Gaál Miklós kezdőként végigjátszotta a mérkőzést)
Dinamo Moszkva – Tom Tomszk 0–0 (TOM: Németh Norbert nem kapott lehetőséget)

Skócia
Hearts – Kilmarnock 1–0 (HEA: Balog János nem volt nevezve a mérkőzésre)

Görögország
Ergotelisz – PAS Giannina 3–1 (ERG: Posza Zsolt nem volt kerettag)
Levadiakosz – AEK Athén 0–0 (AEK: Németh Krisztián újra kezdő volt, a 63. percben lecserélték)

Norvégia
Odd Grenland – Rosenborg 1–3 (ODD: Kovács Péter kezdőként végigjátszotta a meccset, góljával vezetett az Odd)