Babossal a kapuban kapott egy négyest a NEC Rotterdamban

Az Eredivisie 3. fordulójának nyitómeccsén az Excelsiornál vendégeskedett a NEC, és kapott ki 4-2-re.

Babos Gábor, a NEC kapitánya a kezdőben kapott helyet az Excelsior elleni vendégszereplésen. A NEC remekül kezdte az új idényt, két forduló után hat ponttal állt, csakúgy mint Dzsudzsák PSV-je. Az Excelsior vereséggel kezdett, a De Graafschap rámolt be nekik egy hármast, ám a második fordulóban a városi rivális feyenoordot fektették két vállra. Most úgy készültek, hogy a második hazai bajnokit is behúzzák, ami össze is jött nekik. A mérkőzés első része azonban nem róluk, hanem inkább a NEC-ről szólt. A vendégek többet birtokolták a labdát, és többször oda is értek a hazai kapu elé. Ennek ereménye az lett, hogy a 32. percben Vleminckx révén a vezetést is megszerezték. Egy percre rá azoban ha nincs Babos, már 1-1 lett volna az eredményjelzőn, de a magyar portás - nemhiába még mindig az egyik legjobb kapus az Eredivisieben - remek mozdulattal szedte ki Alisic jó 25 méterről leadott bombáját. Szünetre még maradt a vendégelőny, de az 53. percben egy szerencsés góllal egyenlítettek a hazaiak. Egy távoli lövésbe az egyik védő beleért, így a lövésre vetődő Babos mellett a hálóban landolt a laszti. Három perc múlva Babosnak újból a hálóból kellett kihalásznia a labdát, szögletből volt eredményes az Excelsior. A NEC még felállt a sokkból, sikerült is az egyenlítés a 73. percben, de a találkozó vége a hazaiaknak sikerült jobban, a 78. és 92. percben rúgtak egyet-egyet, beállítva ezzel a 4-2-es végeredményt. A harmadik hazai gól írható talán csak a magyar kapus számlájára, hiszen egy távoli lövés úgy pattant ki róla, hogy az épp az arra bóklászó Bergkamp elé pattant, akinek már nem volt nehéz dolga a kapuba passzolnia. A negyedik hazai találat előtt Fernandez rávezette Babosra a labdát, az elvetődő kapus mellett elhúzta, majds két védő között a kapuba passzolt.

Excelsior - NEC Nijmegen 4-2 (0-1)