Magyarok külföldön – 38. heti hétvégi eredmények

Gólgazdag hétvégét tudhatnak maguk mögött Légiósaink, Németországban két magyar gól is született, Szalai Ádám gólja a Bayern München veréshez kellett, ezzel a Mainz még mindig pontvesztés nélkül vezetei a Bundesligát. Stieber Zoltán a Bundesliga 2-ben sorozatban harmadik gólját rúgta, most a Paderborn kapuját sikerült bevennie. Hollandiában a Volendam magyarja, Zsidai László rúgott győztes találatot a Sittard, Belgiumban pedig Kovács Péter rúgott három pontot érő gólt a Charleroi ellen. Ausztriában Waltner Róbert talált be hosszú idő után, amivel egy pontot sikerült megmentenie csapatának.

Anglia
Premier League

Newcastle - Stoke City 1-2 (NEW: Kádár Tamás nem volt nevezve)
Fulham - Everton 0-0 (FUL: Gera Zoltán kezdő volt, Hughes az 55. percben Johnsont hozta be a helyére)
Bolton - Manchester United 2-2 (BOL: Bogdán Ádám kispados volt)
West Ham United - Tottenham 1-0 (WHU: Kurucz Péter sérült)
Championship
Cardiff City - Millwall 2-1 (CAR: Gyepes Gábor végig a pályán volt)
Scunthorpe United - Ipswich Town 1-1 (IPS: Fülöp Márton védett, Priskin Tamás a 72. percben jött be Scotland helyére)
Norwich City - Hull City 0-2 (HUL: Halmosi Pétert nem nevezték a mérkőzésre)
QPR - Doncaster Rovers 3-0 (QPR: Buzsáky Ákos végig a pályán volt)
League One
Rochdale - Plymouth 1-1 (PLY: Tímár Krisztián nem volt kerettag)
Colchester United - Tranmere Rovers 3-1 (TRA: Gulácsi Péter védett)

Németország
Bundesliga 1.
Bayern München - Mainz 1-2 (MAI: Lőw Zsolt nem volt a keretben, Szalai Ádám kezdőként 82 perc játéklehetőséget kapott, a 77. percben győztes gólt rúgott) GÓL!

St. Pauli - Dortmund 1-3 (DOR: Hajnal Tamást nem nevezték)
Bundesliga 2.
Greuter Fürth - Ingolstadt 1-0 (ING: Futács Márkó végigjátszotta a bajnokit)
Energie Cottbus - Hertha BSC 0-1 (HER: Dárdai Pál nem volt kerettag)
Alemannia Aachen - Paderborn 2-0 (ALE: Stieber Zoltán kezdő volt, a 75. percben megszerezte a vezetést, a 89. percben lecserélték) GÓL!

Stieber gólja 07:25-nél

Augsburg - 1860 München 1-2 (MÜN: Király Gábor védett)
Fortuna Düsseldorf - Bochum (FOR: Torghelle Sándor) HÉTFŐ

Hollandia
Eredivisie

Venlo - De Graafschap 1-0 (VEN: Tóth Balázst végig a soraiban tudó hazaiak megszerezték idei második győzelmüket)
NEC Nijmegen - Feyenoord 3-0 (NEC: Babos Gábor sérült)
NAC Breda - Willem II 2-1 (NAC: Fehér Csaba és Horváth Gábor is végigjátszotta a bajnokit)
Heerenveen - Roda 2-2 (ROD: Bodor Boldizsár végig a pályán volt)
PSV - Groningen 1-1 (PSV: Dzsudzsák Balázs kezdő volt, a 77. percben Amrabat jött a helyére)
Jupiler League
Fortuna Sittard - Volendam 1-2 (VOL: Zsidai László végig a pályán volt, a 21. percben győztes gólt szerzett) GÓL!

Belgium
Anderlecht - Mechelen 5-0 (AND: Juhász Roland kezdőként végigjátszotta a bajnokit)
Genk - Zulte-Waregem 3-0 (GEN: Köteles László kispadozott, Tőzsér Dániel végig a pályán volt)
Charleroi - Lierse (LIE: A 89. percben lecserélt Kovács Péter az 56. percben győztes gólt rúgott, amivel a Lierse megszerezte idei első győzelmét) GÓL!

Olaszország
Serie A
Sampdoria - Udinese 0-0 (SAM: Koman Vladimir nem volt kerettag)
Bari - Brescia 2-1 (BRE: Vass Ádámot, Feczesin Róbertet nem nevezték a mérkőzésre)
AC Milan - Genoa 1-0 (GEN: Rudolf Gergely a 83. percben lépett pályára Palacio helyett)
Serie B
Atalanta - Reggina 1-1 (REG: Kovácsik Ádám kispados volt)
Modena - Triestina (TRI: Filkor Attila) HÉTFŐ
III. osztály
Juve Stabia - Foggia 0-2 (FOG: Varga Roland 65 perc játéklehetőséget kapott)

Ausztria
tipp-3 Bundesliga

Sturm Graz - Austria Wien 0-2 (STU: Szabics Imre végig a pályán volt, AUS: Sáfár Szabolcs kispados volt)
Mattersburg - LASK Linz 3-3 (MAT: Waltner Róbert végigjátszotta a bajnokit, a 90. percben rúgott góljával pontot mentett csapatának) GÓL!

Spanyolország
La Liga

Espanyol - Osasuna 1-0 (OSA: Vadócz Krisztián csak a kidpadon kapott helyet)
Atletico Madrid - Real Zaragoza 1-0 (ZAR: Pintér Ádám kispadozott)

Svájc
Axpo League

Sion - Bellinzona 1-1 (SIO: Vanczák Vilmos csak csereként lépett pályára a 74. percben)
Challenge League
Locarno - FC Wil 1-1 (WIL: Busai Attila sérült)
FC Aarau - Vaduz (AAR: Vági András) HÉTFŐ

Skócia
Hearts - Motherwell 0-2 (HEA: Balog János kispados volt)

Görögország
Olympiakosz Volosz - AEK 3-1 (VOL: Szélesi Zoltán csak a kispadon kapott helyet)
Olympiakosz Pireusz - Aszterasz 3-0 (OLY: Megyeri Balázst és Németh Krisztiánt sem nevezték a bajnokira)

Oroszország
Premjer Liga
Szpartak Moszkva - Amkar Perm 2-2 (AMK: Gaál Miklós végigjátszotta a találkozót)
Zenit - Szaturn 6-1 (ZEN: Huszti Szabolcs nem volt a keretben)