Légiósaink az Európa Ligában

Bnei Jehuda – PSV Eindhoven 0-1 (Afellay 23.)
A PSV a Jehuda otthonába látogatott az Európa Liga selejtezőinek keretein belül és aratott 1-0-s győzelmet. A találkozót végigjátszotta Dzsudzsák Balázs, a 23. percben ő jegyezte a gólpasszt Afellay találata előtt.

NAC Breda – Villarreal 1-3 (Loran 17., ill. Rossi 14., Ibagaza 49., Llorente 90.)
Fehér Csaba és a NAC nem bírt a Villarreallal, 3-1-re győztek a spanyolok. Fehér végig a pályán vol.

Metalurg Donetsk – Austria Wien 2-2 (Kingsley 17., Dimitrov 90., ill. Acsimovics 7., Diabang 48.)
Döntetlent játszott Sáfár Szabolccsal a kapujában az Austria Wien, az osztrákok a Metallurg Donyeckkel ikszeltek egy izgalmas meccsen, az Európa Liga selejtezőkörében.

Bröndby - Hertha 2-1 (Bischoff 52., Pejcsinovics 70. - öngól ill. Domovcsijszki 53.)
Dárdai Pál és a Hertha idegenben szenvedett 2-1-es vereséget a Bröndby otthonában, honfitársunk végig a pályán volt.

Sion - Fenerbahce 0-2 (Santos 45., Kazim 85.)
Sionban Vanczák Vilmos, a magyar válogatott védő csapata 2-0-ra kikapott a Honvédot búcsúztató Fenerbahcétól. Vanczák is mind a 90 percet a pályán töltötte.

Genk – Lille 1-2 (Tőzsér 58., ill. Dumont 40., Vittek 56.)
Tőzsér Dániel hatalmas erejű szabadrúgásgóllal vette be a francia Lille együttesének a kapuját, csapata, a Genk mégis kikapott 2-1-re. A magyar középpályás végig a pályán volt, míg Tóth Balázs 77 percet kapott edzőjétől.

Fulham – Amkar 3-1 (Johnson 4., Dempsey 51., Zamora 75. ill. Grishin 77.)
Az Európa Liga selejtezőjének „magyar” rangadóján a Gera Zoltánt 75 percig játszató Fulham 3-1-re legyőzte a Gaál Miklóst végig a soraiban tudó Amkar Perm együttesét.

Dinamo Zagreb – Hearts 4-0 (Mandzukic 5., Papadopoulos 36., Vrdoljak 56., Biscan 60.)
A Balogh Jánost ezúttal mellőző Hearts a Dinamo Zagreb otthonában szenvedett 4-0-s vereséget.

Werder Bremen – Aktobe 6-3 (Boenisch 17., Özil 28., 67. – 11-esből, Naldo 35., 65., Almeida 61.)
Futács Márkó Werder Bremenje a magyar játékos nélkül nyert 6-3-ra az Aktobe ellen.

Nacional – Zenit 4-3 (Alberto 30., Aurelio 37., Silva 53., Micael 73. ill. Szemsov 43., 55., Tekke 93.)
Huszti Szabolcs és a Zenit a Nacional otthonába látogatott és szenvedett 4-3-as vereséget az Európa Liga selejtezőjében. A magyar középpályás kezdőként 58 percet töltött a pályán a szentpétervári alakulatban, amelyből Szemsov duplázni tudott.