Magyarok külföldön – 37. heti hétvégi eredmények

Egyetlen magyar légiós gól született Európában, nevezetesen Stieber Zoltán volt eredményes a Bundesliga 2 negyedik fordulójában. A magyar középpályás az Energie Cottbus hálójába talált be, majd a második gólnál a baloldali beadását váltotta gólra csapattársa. Az Aachen végül kikapott a Cottbustól. A Primera Divisionban a hétvégén bemutatkozott a Zaragoza nyári szerzeménye, Pintér Ádám, aki a Santander ellen Edmilson helyén lépett pályára, és szűk fél órán át szokhatta a spanyol elsőosztályú labdarúgó-bajnokság légkörét.
Tóth Balázs az Eredivisie hatodik fordulójában a Venlóval Utrechtben vendégeskedett, és a 16. percben Boymans a magyar középpályás passzát gólra váltotta.

Anglia
Premier League

Everton - Newcastle 0-1 (NEW: Kádár Tamás nem volt kerettag)
Blackburn - Fulham 1-1 (FUL: Gera Zoltán a 89. percben lépett pályára Murphy helyére)
Aston Villa - Bolton 1-1 (BOL: Bogdán Ádám védett)
Stoke City - West Ham United 1-1 (WHU: Kurucz Péter sérült)
Championship
Ipswich Town - Cardiff City 2-0 (IPS: Fülöp Márton védett, Priskin Tamás a kispadon kezdett, és csak a 83. percben léphetett pályára, ill. CAR: Gyepes Gábor végigjátszotta a találkozót)
Hull City - Nottingham Forrest 0-0 (HUL: Halmosi Pétert nem nevezték a mérkőzésre)
Leicester - QPR 0-2 (QPR: Buzsáky Ákos végig a pályán volt, a 78. percben sárgát kapott)
League One
Plymouth - Sheffield Wednesday 3-2 (PLY: Tímár Krisztiánt ismét e kezdőbe jelölték, a 24. percben besárgult védő végigjátszotta a bajnokit)
Tranmere Rovers - Charlton Athletic 1-1 (TRA: A Liverpooltól kölcsönbe érkező Gulácsi Péter védte a Rovers kapuját)
Notts County - Leyton Orient 3-2 (NOT: Gróf Dávid nem volt kerettag)

Németország
Bundesliga 1.

Werder Bremen - Mainz 0-2 (MAI: Lőw Zsolt nem volt kerettag, Szalai Ádám kezdett, de az 55. percben lecserélték, a helyére beszálló Schurrle lőtte a mainziak második gólját)
Schalke - Dortmund 1-3 (DOR: Hajnal Tamás sérült)
Bundesliga 2.
Arminia Bielefeld - Ingolstadt 1-0 (ING: Futács Márkó ismét végig a pályán volt, az 56. percben sárgát osztott ki neki a játékvezető)

Union Berlin - Hertha BSC 1-1 (HER: Dárdai Pált nem nevezték a bajnokira)
Alemannia Aachen - Energie Cottbus 2-3 (ALE: Stieber Zoltán végig a pályán volt, a 42. percben vezetést szerzett az Aachennek, a második gólnál az ő beadását pofozták a kapuba)
Fortuna Düsseldorf - 1860 München 1-2 (FOR: Torghelle Sándor a 75. percben lépett pályára, a hajrában ziccert rontott, ill. MÜN: Király Gábor védett, Torghelle ziccerének hárításával nagyban hozzájárult az oroszlánok győzelméhez)

Hollandia
Eredivisie

Utrecht - Venlo 3-2 (VEN: Tóth Balázs ismét végigrobotolta a bajnokit, az első gólnál ő adta gólpasszt csapattársának)
NEC Nijmegen - AZ Alkmaar 0-1 (NEC: Babos Gábor sérült)
Vitesse - NAC Breda 0-0 (NAC: Fehér Csaba és Horváth Gábor is kezdő volt, végig a pályán voltak)
Roda - PSV 0-0 (ROD: Bodor Boldizsárt a 90. percben cserélték le, végig agilisen focizott, PSV: Dzsudzsák Balázs végig a pályán volt, két veszélyes szabadrúgást eresztett kapura)
Jupiler League
Volendam - AGOVV 5-2 (VOL: Zsidai László a 64. percben lépett pályára)

Belgium

Anderlecht - Kortrijk 3-0 (AND: A mérkőzést végigjátszó Juhász Roland a 81. percben sárga lapot kapott)
Genk (GEN: Köteles László kispadozott és Tőzsér Dánielt a kezdőbe jelölte Vercauteren, végig a pályán volt)
Westerlo - Lierse 2-0 (LIE: Kovács Péter a Westerlo ellen csak 58 percet játszhatott)

Olaszország
Serie A

Sampdoria - Napoli 1-2 (SAM: Koman Vladimir a 80. percben lépett pályára)
Chievo - Brescia 0-1 (BRE: Vass Ádám sérült, Feczesin Róbert nem volt a keretben)
Parma - Genoa 1-1 (GEN: Rudolf Gergelyt nem nevezték a mérkőzésre)
Serie B
Triestina - Padova 0-0 (TRI: Filkor Attila végigjátszotta a Padova elleni bajnokit)
Reggina - Modena 4-0 (REG: Kovácsik Ádám kispadozott)
III. osztály
Barletta - Foggia 1-2 (FOG: Varga Roland kezdő volt, de a 43. percben lecserélték)

Ausztria
Osztrák kupa

Kapfenberg SV II - Austria Wien (AUS: Sáfár Szabolcs kispadozott)
Parndorf - Sturm Graz 1-2 (STU: Szabics Imre a kispadon kezdett, a 65. percben lépett pályára Bukva helyére)
Dornbirn - Mattersburg 1-2 (MAT: Waltner Róbert kezdett, de a 75. percben cserét kapott)

Spanyolország
La Liga

Mallorca - Osasuna 2-0 (OSA: Vadócz Krisztián kezdő volt, a 73. percben csereként hagyta el a pályát)
Racing Santander - Real Zaragoza 2-0 (ZAR: Pintér Ádám a 61. percben debütált, Edmilson helyére állt be)

Svájc
Svájci kupa

Taverne - Sion 0-4 (SIO: Vanczák Vilmos)
Tuggen - FC Wil 2-1 (WIL: Busai Attila sérült)
Bavois - FC Aarau 1-3 (AAR: Vági András kispadozott)

Skócia
Inverness - Hearts 1-3 (HEA: Balog János cserekapus volt)

Görögország
PAOK - Olympiakosz Volosz 1-1 (VOL: Szélesi Zoltán kispadon kezdett, most nem kapott lehetőséget)
Panserraikosz - Olympiakosz Pireusz (OLY: Megyeri Balázs és Németh Krisztián sem volt nevezve a bajnokira)

Oroszország
Amkar Perm - Krilja Szovjetov 2-1 (AMK: Gaál Miklós végigjátszotta a 90 percet)
Terek Groznij - Zenit (ZEN: Huszti Szabolcs) HÉTFŐ

Norvégia
Tippeligaen

Brann Bergen - Rosenborg 2-3 (BRA: Korcsmár Zsolt egy félidőt játszott, a szünetben lecserélték)