Magyarok külföldön – 34. heti hétvégi eredmények

Két magyar gólt jegyezhettünk fel a hétvégén, egy az angol Championshipben, a másik a Bundesligában esett. Mindkét gólnak nagy jelentősége volt, hiszen Priskin Tamás törte fel a reteszt a Bristol City ellen, Szalai Ádám pedig győztes gólt rúgott Wolfsburgban.
A holland bajnokságban nem esett magyar gól, Dzsudzsák Balázs most hétvégén csak gólpasszig jutott.
A Premier Leagueben egy debütálásnak örülhettünk mi magyarok, Bogdán Ádám a Bolton második számú kapusa várt bevetésre, miután Jääskeläinent kiállították. Bogdán remekül védett.
A Serie A is elindult, Vass Ádám aki nagy szerepet vállalt a Brescia feljutásában, most is kezdő volt és végig a pályán volt a Parma elleni első fordulós bajnokin.

Anglia
Premier League
Wolverhampton - Newcastle 1-1 (NEW: Kádár Tamás kispados volt)
Blackpool - Fulham 2-2 (FUL: Gera Zoltán csak a 80. percben lépett pályára)
Bolton - Birmingham 2-2 (BOL: Bogdán Ádám a kispadon kezdett, de Jääskeläinent a 39. percben 0-1-nél kiállították, így a magyar kapus állt be a finn kapus helyett, a mérkőzés vége felé fogott egy ziccert, aminek köszönhetően otthon tartott egy pontot a Bolton)
Manchester United - West Ham United 3-0 (WHU: Kurucz Péter sérült)
Championship
Portsmouth - Cardiff 0-2 (CAR: Gyepes Gábor végigjátszotta a bajnokit)
Ipswich Town - Bristol City 2-0 (IPS: Fülöp Márton védett, Priskin Tamás végig a pályán volt, az 59. percben szerzett találatával vezetett a Town) GÓL!!!

Doncaster - Hull City 3-1 (HUL: Halmosi Péter nem volt nevezve)
Derby County - QPR 2-2 (QPR: Buzsáky Ákost a 61. percben küldte pályára edzője)
League One
Plymouth - Peterborough 0-3 (PLY: Tímár Krisztián kispadozott)

Németország
Bundesliga 1.
Wolfsburg - Mainz 3-4 (MAI: Lőw Zsolt nem volt kerettag, Szalai Ádám a 61. percben lépett pályára, győztes gólt rúgott) GÓL!!!
Stuttgart - Dortmund 1-3 (DOR: Hajnal Tamás kispados volt)
Bundesliga 2.
Duisburg - Ingolstadt 4-1 (ING: Futács Márkó végig a pályán volt)
Karlsruhe - Alemannia Aachen 3-0 (ALE: Stieber Zoltán a 79. percben kapott lehetőséget)
1860 München - Osnabrück 3-1 (MÜN: Király Gábor védett)
Fortuna Düsseldorf - Hertha BSC (FOR: Torghelle Sándor, HER: Dárdai Pál) HÉTFŐ

Hollandia
Eredivisie

NEC Nijmegen - Heerenveen 2-2 (NEC: Babos Gábor nem volt kerettag, sérülése miatt hagyott ki négy év után bajnokit)
NAC Breda - Venlo 2-0 (NAC: Fehér Csaba, ill. VEN: Tóth Balázs is végigjátszották a bajnokit, Balázs a 44. percben besárgult)
Roda - Heracles 4-2 (ROD: Bodor Boldizsár kezdett, a 64. percben állt be csereként)
Den Haag - PSV 2-2 (PSV: Dzsudzsák Balázs végig a pályán volt, a második gólnál gólpasszt adott)
Jupiler League
Volendam - Telstar 1-1 (VOL: Zsidai László kezdőként lépett pályára, majdnem végig a pályán volt, de a 90. percben kiállították)

Belgium
Anderlecht - Zulte-Waregem 0-0 (AND: Juhász Rolandékon meglátszott hogy hétközben nagy csapás érte őket, a hazai pályán elért 0-0 igencsak soványka, Juhász végig a pályán volt)
Genk - Lierse 4-1 (GEN: Köteles László kispados és Tőzsér Dániel végig a pályán)

Olaszország
Serie A

Sampdoria - Lazio 2-0 (SAM: Koman Vladimir a kispadon kezdett, a 75. percben Guberti helyén lépett pályára)
Parma - Brescia 2-0 (BRE: Vass Ádám végig a pályán volt, Feczesin Róbert a 80. percben szállt be)
Udines - Genoa 0-1 (GEN: Rudolf Gergely nem volt nevezve)
III. osztály
Foggia - Lucchese 2-3 (FOG: Varga Roland végigjátszotta a mérkőzést)

Ausztria
Austria Wien - Innsbruck 0-3 (AUS: Sáfár Szabolcs ismét csak a kispadon kezdett, látszik is a hazaiak teljesítményén)
Sturm Graz - Winere Neustadt 4-2 (STU: Szabics Imre végig a pályán volt, de gólt most sem sikerült szereznie)
Mattersburg - Salzburg 1-0 (MAT: Waltner Róbert a kispadról ugrott be a 70. percben)

Spanyolország
La Liga
Osasuna - Almeria 0-0 (OSA: Vadócz Krisztián kispadozott)
Deportivo - Zaragoza 0-0 (ZAR: Pintér Ádám nem volt még a keretben)

Svájc
Axpo League
Sion - Young Boys 2-0 (SIO: Vanczák Vilmos végigjátszotta a 90 percet)
Challenge League
Servette - FC Wil 2-0 (WIL: Busai Attila kezdőként kapott 82 perc lehetőséget)
Winterthur - FC Aarau (AAR: Vági András) HÉTFŐ

Skócia
Hearts - Dundee United 1-1 (HEA: Balog János kispados volt)

Görögország
Panioniosz - Olympiakosz Volosz 0-1 (VOL: Szélesi Zoltán végig a pályán volt)
Iraklisz - Olympiakosz 2-1 (OLY: Megyeri Balázs, Németh Krisztián sem volt a keretben)

Norvégia
Tippeligaen
Odd Grenland - Kongsvinger 0-0 (ODD: Kovács Péter végig a pályán volt, a 90. percben besárgult)
Brann Bergen - Viking (BRA: Korcsmár Zsolt) HÉTFŐ

Oroszország
Premjer Liga

Amkar Perm - Rosztov 1-0 (AMK: Gaál Miklós kispados volt)
Lokomotív Moszkva - Zenit 0-3 (ZEN: Huszti Szabolcs nem volt nevezve a bajnokira)