Magyarok külföldön – 36. heti hétvégi eredmények

Két gól és más semmi......, na jó azért volt más is. Tőzsér Dániel pontot érő és Erős Gábor Montana ellen rúgott gólja mellett azért akadt pár kellemes teljesítmény Európa bajnokságaiban. Szabics Imre a Mattersburg elleni győzelemből két gólpasszal vette ki a részét. Bogdán Ádám túl van első végigjátszott PL-s meccsén, nem is akárkik ellen bizonyíthatott, az Arsenal labdarúgói látták vendégül a Bolton-os fiúkat. Ádám, edzője szerint remekül helyállt a négy bekapott gól ellenére is. Horváth Gábor is pazarul teljesített, első NAC-os bajnokiján egyből a mérkőzés második legjobbjának választották. Úgyhogy voltak azért apró sikerek ezen a hétvégén is.

Anglia
Premier League
Newcastle - Blackpool 0-2 (NEW: Kádár Tamás nem volt kerettag)
Fulham - Wolverhampton 2-1 (FUL: Gera Zoltán Bobby Zamora sérülése miatt már a 30. percben a pályára lépett)
Arsenal - Bolton 4-1 (BOL: Bogdán Ádám végig védett, edzője szerint remekül helyt állt a fiatal magyar kapus)
West Ham United - Chelsea 1-3 (WHU: Kurucz Péter sérült)
Championship
Cardiff - Hull City 2-0 (CAR: Gyepes Gábor végig a pályán volt, Halmosi Pétert nem nevezte edzője)
Portsmouth - Ipswich Town 0-0 (IPS: Fülöp Márton védett, Priskin Tamás a kezdőben kapott helyet, a 72. percig hagyta őt Keane a pályán)
QPR - Middlesbrough 3-0 (QPR: Buzsáky Ákos a kispadon kezdett, a 70. percben szállt be az akkor már 3-0-ra vezető QPR-be)
League One
Colchester - Plymouth 1-1 (PLY: Tímár Krisztián ismételten végig a pályán volt)

Németország
Bundesliga 1.

Mainz - Kaiserslautern 2-1 (MAI: Lőw Zsolt nem volt kerettag, Szalai Ádám a 62. percben állt be Rasmussen helyére, egy nagy helyzete volt, de rossz megoldást választott, lövés helyett passzolnia kellett volna saját bevallása szerint)
Dortmund - Wolfsburg 2-0 (DOR: Hajnal Tamás sérült)
Bundesliga 2.
Ingolstadt - Oberhausen 1-2 (ING: Futács Márkó végig a pályán volt)
Hertha BSC - Bielefeld 3-1 (HER: Dárdai Pál sérült)
Greuter Fürth - Alemannia Aachen 1-1 (ALE: Stieber Zoltán az idényben először végig a pályán volt)
FSV Frankfurt - Fortuna Düsseldorf 1-0 (FOR: Torghelle Sándor az 55. percben lépett pályára Rockenbach helyett)
Duisburg - 1860 München 2-1 (MÜN: Király Gábor végig védett)

Hollandia
Eredivisie

Venlo - Twente 1-2 (VEN: Tóth Balázs újfent végig a pályán volt)
PSV - NEC Nijmegen 3-1 (PSV: Dzsudzsák Balázs végigjátszotta a 90 percet ill. NEC: Babos Gábor sérült)
NAC Breda - Feyenoord 2-0 (NAC: Fehér Csaba, Horváth Gábor is végig magabiztosan látta el a feladatát a rotterdamiak ellen, Kisperát a mérkőzés második legjobbjának választották)
AZ Alkmaar - Roda 1-2 (ROD: Bodor Boldizsár a második félidőre kapott szerepet)
Jupiler League
Volendam - Almere City 1-0 (VOL: Zsidai László eltiltása miatt nem játszhatott, az elmúlt fordulóban a Telstar ellen kiállították)

Belgium
STVV - Anderlecht 0-2 (AND: Juhász Roland végig a pályán volt a győzelmükkel második helyre felkúszó brüsszelieknél)
Club Brugge - Genk 2-2 (GEN: Köteles László kispados volt és Tőzsér Dániel viszont végig a pályán volt, mi több az ő 81. percben rúgott góljával mentett pontot a Genk)
Lierse - Gent 2-2 (LIE: Kovács Péter kezdőként 82 perc játéklehetőséget kapott)

Olaszország
Serie A
Juventus - Sampdoria 3-3 (SAM: Koman Vladimir kezdőként 58 perc játéklehetőséget kapott)
Brescia - Palermo 3-2 (BRE: Vass Ádám, Feczesin Róbert sem volt a keret tagja)
Genoa - Chievo 1-3 (GEN: Rudolf Gergely a kispadról állt be csereként, a 79. percben Destrot váltotta)
Serie B
Empoli - Triestina 1-1 (TRI: Filkor Attilának ezen a hétvégén nem adatott meg hogy végig a pályán legyen az Empoli ellen, a 84. percben frissítés érkezett a helyére)
Padova - Reggina 4-0 (REG: Kovácsik Ádám kispados volt)
III. osztály
Foggia - Foligno 4-4 (FOG: Varga Roland kezdett, a 70. percben Regini váltotta)

Ausztria
Rapid Wien - Austria Wien 0-1 (AUS: Sáfár Szabolcs magyar-osztrák állampolgár kispadozott)
Sturm Graz - Mattersburg 2-0 (STU: Szabics Imre végig a pályán volt, két gólpasszt adott ill. MAT: Waltner Róbert csak a 75. percben lépett pályára)

Spanyolország
La Liga
Real Madrid - Osasuna 1-0 (OSA: Vadócz Krisztiánnak most csak a kispadon jutott hely)
Zaragoza - Malaga 3-5 (ZAR: Pintér Ádám kispadozott)

Svájc
Axpo League
A 8. fordulós Grasshoppers - Sion bajnoki 11.10-ére halasztva (SIO: Vanczák Vilmos)
Challenge League
FC Wil - Kriens 2-1 (WIL: Busai Attilát Kim Kuk Jin váltotta a 64. percben)
Stade Nyonnais - FC Aarau 3-0 (AAR: Vági András kispadozott)

Skócia
Celtic - Hearts 3-0 (HEA: Balog János kispadozott)

Görögország
Olympiakosz Volosz - Ergotelisz 0-1 (VOL: Szélesi Zoltán mind a 90 percet a pályán töltötte)
Olympiakosz - Kerkyra 2-0 (OLY: Németh Krisztián eltilva, Megyeri Balázs nem volt kerettag)

Norvégia
Tippeligaen
Tromsö - Brann Bergen 0-3 (BRA: Korcsmár Zsolt végigrobotolta a bajnokit, ahol a Brann a 3. helyen álló hazai csapatot fektette két vállra)

Oroszország
Premjer Liga

Zenit - Tom Tomszk 2-0 (ZEN: Huszti Szabolcsot a 73. percben cserélte be Spalletti)
Rubin Kazany - Amkar Perm 3-0 (AMK: Gaál Miklós végigjátszotta a Rubin elleni bajnokit)

Bulgária
Lokomotív Plovdiv - Montana 4-0 (LOK: Erős Gábor a 68. percben lépett pályára, a 4. gól az ő nevéhez fűződik)