UEFA-kupa: Kikapott, és nehéz helyzetbe került a DVSC

A Debrecen az UEFA-kupa második selejtezőkörében vezetést szerzett ugyan Svájcban, a Young Boys otthonában, de a vendéglátók négy góllal válaszoltak, így végül a Loki háromgólos hátrányban várhatja a két hét múlva sorra kerülő visszavágót.

BSC Young Boys - DVSC-TEVA 4-1 (1-1)
Bern, 6000 néző
Vezette: Peter Rasmussen (Bill René Hansen, Henrik Malmberg - mindhárman dánok)

BSC Young Boys: Wölfli - Portillo, Ghezal, Schneider, Varela - Hochstrasser, Yapi, Raimondi, Bastians - Schneuwly, Eudis. Vezetőedző: Vladimir Petkovic

DVSC-TEVA: Poleksic - Bernáth, Takács, Mészáros, Szűcs I. - Czvitkovics, Demjén, Leandro, Kiss Z. - Rudolf, Oláh. Vezetőedző: Herczeg András

Csere: Eudis helyett Regazzoni a 68., Raimondi helyett Lüscher a 83., Schneuwly helyett Kulaksizoglu a 83. illetve Oláh helyett Dudu az 52., Czvitkovics helyett Szakály P. a 80. percben

Gólszerző: Schneuwly a 41., Regazzoni a 68., Schneuwly a 77., Regazzoni a 87. illetve Rudolf (11-esből) a 17. percben

Regazzoni nyerő csere volt

A meccs első időszakában felváltva támadtak a csapatok, s a vezetést a Debrecennek sikerült megszereznie. A 17. percben Czvitkovics Péter tört be a hazaiak 16-osára, ahol Portillo buktatta a magyar játékost. A megítélt büntetőt Rudolf Gergely végezte el, és a csatár a kapu bal alsó sarkába bombázott, 0-1. A svájciak kapott gól után magasabb sebességfokozatra kapcsoltak és - bár a Loki kontrái is veszélyesek, de eredménytelenek voltak – a 41. percben egyenlítettek is, Bastians jobb oldali beadása után Schneuwly hat méterről lőtt a jobb alsó sarokba, 1-1. A Debrecen ezután is veszélyeztetett, ám a szerencse a Young Boys mellé állt. A házigazdák a 68. percben Regazzoni góljával megszerezték a vezetést, a cserecsatár hat méterről lőtt a kapuba, 2-1. A helvét együttes ezután még jobban lendületbe jött, s a 77. percben növelte előnyét: Schneuwly már második gólját szerezte, most Varela jobb oldali beívelését követőn helyezett közelről a kapu jobb oldalába, 3-1. És ezzel még nem volt vége, a 87. percben Regazzoni az ötösről a kapu jobb oldalába lőtt, megszerezve saját második, és csapata negyedik gólját, 4-1. A Debrecen így igen nehéz helyzetben várja a két hét múlva sorra kerülő hazai visszavágót.
Forrás: mlsz.hu