UEFA-kupa: Mindkét csapatunk elbúcsúzott

Csütörtökön játszották le az UEFA-kupa második selejtezőkörének visszavágóit. A Győr és a Debrecen is otthonában próbált meg bravúrt véghez vinni, ám mindkét csapatunk vesztesen hagyta el a pályát.

Nem működött a debreceni taktika

DVSC-TEVA - BSC Young Boys 2-3 (1-1)
Debrecen, 4000 néző
Vezette: Levan Paniasvili (Mamuka Elikasvili, Zaza Mentesasvili - grúzok)

DVSC-TEVA: Polekszics - Bernáth, Mészáros N., Bíró P., Takács Z. - Kiss Z., Dombi, Leandro, Varga Z. - Oláh, Kerekes

Young Boys: Wölfli - Portillo, Ghezal, Schneider, Hochstrasser - Yapi Yapo, Raimondi, Doumbia, Lüscher - Schneuwly, Regazzoni

Csere: Varga helyett Dudu a 60., Kerekes helyett Czvitkovics a 65., Oláh helyett Eterovics a 84., ill. Schneuwly helyett Varela a 64., Raimondi helyet Bastians a 70. percben

Gólszerző: Oláh a 42., Dudu a 73. ill. Schneuwly a 33., Regazzoni az 56., Yapi a 67. percben

A Debrecennek a Bernben elszenvedett 4-1-es vereség után nem volt más választása: a mérkőzés elejétől támadnia kellett. A vendégek azonban jól megszervezték védelmüket, és nem engedték gyakran helyzetbe kerülni a hajdúságiakat. A 33. percben ráadásul a Young Boys a vezetést is megszerezte: Schneuwly 17 méterről, váratlanul lőtt kapura, a labda a bal felső sarokban kötött ki (0-1). A 42. percben megcsillant a remény a bravúrra, Leandro passzolt Oláh Lóránthoz, aki 14 méterről a bal alsó sarokba helyezett (1-1). Az 56. percben eldőlt a továbbjutás: Regazzoni az öt és feles jobb sarkától vette be a hazai kaput (1-2). A 67. percben tovább növelte előnyét a svájci együttes: Regazzoni beívelésére Yapi érkezett, és közelről a kapuba fejelt (1-3). A 73. percben szépített a Debrecen, Dudu és Oláh összjátéka után előbbi 11 méterről a bal sarokba lőtt (2-3). A hátralevő időben az egyenlítés már nem sikerült, a Debrecen kettős vereséggel, 3-7-es összesítéssel búcsúzott a nemzetközi porondtól.

Nem volt esélye a Győrnek

Győri ETO - VfB Stuttgart 1-4 (0-2)
Győr, 7000 néző
Vezette: Espen Berntsen (Erik Raestad, Odd-Jarle Larsen - norvégok)

Győri ETO: Sztevanovics - Nikolov, Kovács II Z., Supics, Józsi - Koltai, Bank, Jäkl, Tokody - Böőr, Bajzát

VfB Stuttgart: Lehmann - Lanig, Delpierre, Tasci, Boka - Osorio, Pardo, Bastürk, Hitzlsperger - Marica, Gomez

Csere: Bank helyett Kovács I Z.a 46., Jäkl helyett Völgyi az 58., Böőr helyett Brnovic a 73., illetve Boka elyett Boulahrouz a 46., Gomez helyett Ljuboja a 63., Pardo helyett Mandjek a 63. percben

Gólszerző: Bajzát a 81., ill. Lanig a 31., Hitzlsperger a 41., Gomez a 55., Gomez a 60. percben

A vendégek kezdték jobban a találkozót, a németek érezhetően szerették volna gyorsan növelni a hazai pályán megszerzett minimális előnyt. A kezdeti stuttgarti rohamok a játékrész feléhez közeledve alábbhagytak, a vendégek azonban így is vezetést szereztek: a 31. percben egy jobb oldali szabadrúgást követően Lanig fejelt közelről a hálóba (0-1). A 41. percben egy nagy védelmi hibát használt ki a német együttes: győri bedobás után labdát szerzett a Stuttgart, majd Hitzlsperger 22 méterről a bal alsó sarokba helyezett (0-2). A második félidőt is Armin Veh csapata kezdte jobban, az 55. percben Gomez indult meg a felezővonal közeléből, egészen a kapuig vezette a labdát, majd miután a győriek nem tudtak felszabadítani, Hitzlsperger passzából egy csel után közelről a hálóba helyezett (0-3). A 60. percben már negyedik gólját szerezte a Stuttgart, Marica jobb oldali beadása után Gomez 5 méterről passzol a hálóba (0-4). A Győr a 81. percben megszerezte a becsületgólt: Lehmann adta el a labdát a saját kapuja előterében, Bajzát megszerezte azt és a 16-os jobb sarkától az üres kapu bal oldalába emelt
(1-4). A Stuttgart győzelmének jogosságához nem férhetett kétség, a németek 6-2-es összesítéssel léptek tovább.

Forrás: mlsz.hu