Nagy Zoltán is a BL-csoda részese lett

Újabb magyar labdarúgó mutatkozhatott be a Bajnokok Ligájában. Nagy Zoltán a ciprusi Anorthoszisz Famaguszta kapuját védte a Werder Bremen ellen, összességében egyáltalán nem rosszul. A másik találkozón született a forduló meglepetése, a vendég Panathinaikosz győzött Milánóban az Inter ellen.

Nem sokra volt a még nagyobb csodától Nagy Zoltán és az Anorthoszisz Famaguszta a BL B csoportjában. A hazai csapat már 2-0-ra is vezetett a második félidő közepén, amikor a Werder a szokásos német szívóssággal visszahozta a döntetlent, Diego és Hugo Almeida góljaival. A portugál támadó a 87. percben egyenlített a zöld-fehérek számára. A ciprusi bajnok magyar kapusa élete legnagyobb élményén esett át minden bizonnyal, kezdőként védte végig a találkozót, és az utolsó körre életben tartotta gárdájával a továbbjutási esélyeket.

Anorthoszisz – Werder Bremen 2-2 (Nicolaou 62., Sávio 68. ill. Diego 72. – 11-esből, H. Almeida 87.)