Belga Kupa: Tóthék botlottak az elődöntő első meccsén

A Belga Kupa elődöntőjének első meccsén a Genk a másodosztályú Lierse együttesét fogadta. A hazaiak előbb megszerezték a vezetést, de a végén nekik kellett kapaszkodniuk, hogy végül kialakuljon a 2-2-es végeredmény. A vendéglátóknál Tóth Balázs kezdőként 72 percet játszott, Tőzsér Dániel azonban ezúttal nem jutott szóhoz.

Barda büntetőből már az első negyed óra letelte előtt vezetéshez juttatta a hazaiakat, de a vendégek tíz perccel később egalizáltak.
Sőt, a második játékrész elején Tshiala már a másodosztályú Lierse felé billentette a mérleg nyelvét. De Mul a 74. percben döntetlenre mentette a mérkőzést, így a döntés a visszavágóra maradt, bár a Genknek minden bizonnyal nyernie kell a továbbjutás érdekében.
Tóth Balázs kezdőként 72 percet töltött a pályán, játékára ezúttal sem lehet panasz, míg Tőzsér Dániel ezúttal nem kapott szerepet.

Genk – Lierse 2-2 (Barda 13. – büntetőből, De Mul 74. ill. De Witte 23., Tshiala 61.)