Magyarok külföldön – 12. heti hétvégi eredmények

Ezen a hétvégén hat magyar légiósgólnak is örülhettünk, Bodor Boldizsár a negyediket rúgta a Heerenveen elleni bajnokin, Waltner Róbert már csak szépíteni tudott a Salzburg elleni 1–6-os meccsen. Gyepes Gábor a Crystal Palace ellen csapata első gólját szerezte, míg Priskin Tamás góljával ikszre hozta a Preston elleni találkozót. Dzsudzsák Balázs újra eredményes volt, a Venlo otthonában nyert a PSV 4–2-re, és Kovács Péter az Odd légiósa is betalált a Haugesund ellen.

Anglia
Premier League
Liverpool – Sunderland 3–0 (SUN: Fülöp Márton nem volt kerettag)
Hull City – Fulham 2–0 (FUL: Gera Zoltán végig a pályán volt)
West Ham United – Stoke City 0–1 (WHU: Kurucz Péter kispados volt)
Championship
Preston – QPR 2–2 (QPR: Buzsáky Ákos a 92. percben lépett pályára, Priskin Tamás végig játszott, a 66. percben góljával ikszre hozta a meccset) GÓL!
Newcastle – Nottingham Forrest (NEW: Kádár Tamás) HÉTFŐN
Crystal Palace – Cardiff 1–2 (CAR: Gyepes Gábor végig a pályán volt, a 4. percben góljával megszerezte a vezetést a Cardiff) GÓL!

Németország
Bundesliga 1.
Hertha – Dortmund (HER: Dárdai Pál a 80. percben lépett pályára ill. DOR: Hajnal Tamás a félidőben állt be csereként)
Mainz – Wolfsburg 0–2 (MAI: Lőw Zsolt sérült, Szalai Ádám végigjátszotta a találkozót)
Bundesliga 2.
Duisburg – Koblenz 4–1 (KOB: Stieber Zoltán sérült)
Aachen – Augsburg 4–0 (AUG: Torghelle Sándor a második félidőre kapott lehetőséget, Szabics Imre sérült)
1. FC Kaiserslautern – 1860 München (MÜN: Király Gábor ) HÉTFŐN

Hollandia
Eredivisie

NEC Nijmegen – Feyenoord 0–0 (NEC: Babos Gábor védett)
NAC Breda – ADO Den Haag 3–0 (NAC: Fehér Csaba végigjátszotta a mérkőzést)
Roda – Heerenveen 4–2 (ROD: Bodor Boldizsár végig a pályán volt, a 37. percben góljával már 4–0-ra vezetett a Roda) GÓL!

Bodor Boldizsár gólja 01:15-nél

Venlo – PSV 2–4 (PSV: Dzsudzsák Balázs végig a pályán volt, a 33. percben gólt rúgott) GÓL!

Jupiler League
Go Ahead Eagles – FC Emmen 0–2 (EMM: Germán Tamás nem kapott lehetőséget)

Belgium
Jupiler League - Playoff

Anderlecht – Zulte-Waregem 6–0 (AND: Juhász Roland végig a pályán volt)
II. osztály
Tubize – Antwerpen 1–2 (ANT: Tisza Tibor 66 perc játéklehetőséget kapott)

Olaszország
Serie A
Livorno – Bari 1–1 (BAR: Koman Vladimir kispados volt, Gosztonyi András nem volt a keretben)
Serie B
Albinoleffe – Brescia 1–1 (BRE: Vass Ádám ismét végigjátszotta a találkozót)
Lecce – Gallipoli 1–0 (GAL: Filkor Attila nem volt kerettag)

Ausztria
Austria Wien – Wiener Neustadt 1–0 (AUS: Sáfár Szabolcs sérült)
Kärnten – Rapid Wien 2–4 (KAR: Pusztai Olivér a 69. percben lépett pályára)
Mattersburg – Salzburg 1–6 (MAT: Waltner Róbert végig a pályán volt, a 77. percben egy szépítő találat fűződik a nevéhez) GÓL!

Spanyolország
La Liga

Osasuna – Almeria 1–0 (OSA: Vadócz Krisztián most nem keződként lépett pályára, Camacho mester a 74. perctől csereként számított a játékára)
II. osztály
Cordoba – Real Sociedad 2–0 (COR: Simon András sérült)

Svájc
Sion – Basel 2–2 (SIO: Vanczák Vilmos végigjátszotta a mérkőzést)
II. osztály
FC Gossau – FC Wil 1–1 (WIL: Busai Attila az 56. percben lépett pályára)

Skócia
Hearts – Rangers 1–4 (HEA: Balog János nem volt kerettag)

Görögország
Kavala – Ergotelisz 1–3 (ERG: Posza Zsolt nem volt kerettag)
AEK Athén – Panionios 1–1 (AEK: Németh Krisztián a 63. percben lépett pályára)

Oroszország
Dinamo Moszkva – Zenit Szentpétervár 1-2 (ZEN: Huszti Szabolcs a 71. percben lépett pályára)
Krilja Szovjetov – Tom Tomszk 2–3 (TOM: Németh Norbert a 83. percben kapott játéklehetőséget)
Alania Vladikavkaz – Amkar Perm 0–0 (AMK: Gaál Miklós végig a pályán volt)

Norvégia
Odd Grenland – Haugesund 4–1 (ODD: Kovács Péter végig a pályán volt, a 73. percben 3–0-ra alakította az eredményt) GÓL!