Magyarok külföldön – 29. heti hétvégi eredmények

Az osztrák bajnokságban felemásan szerepeltek a "magyaros" csapatok, két győzelem és egy vereség a hétvégi mérleg. A két győztes meccsen csak egy magyar lépett pályára, Szabics Imre személyében, Sáfár Szabolcs nem volt nevezve. A svájci elsőosztályban a héten Magyaroszágon vendégszereplő Basel a Vanczák Vilmossal felálló Siont győzte le. A másodosztályban Busai Attila adott gólpasszt a Biel-Bienne elleni bajnokin. Vági Andrásék ma lépnek pályára. Norvégiában mindkét magyart is a keretében tudó csapat győzött, igaz Korcsmár Zsolt ezúttal még nem kapott lehetőséget, adminisztratív okai vannak egyenlőre a pályára lépésének.

Ausztria
LASK Linz – Austria Wien 3–4 (AUS: Sáfár Szabolcsot nem nevezték a bajnokira)
Mattersburg – Josko Ried 1–4 (MAT: Waltner Róbert végig a pályán volt)
Sturm Graz – Kapfenberg 2–0 (STU: Szabics Imre a múlt heti remeklése után ismét a kezdőben találta magát, a 86. percig a pályán volt, gólt most nem szerzett)

Norvégia
Odd Grenland – Strömsgodset 2–0 (ODD: Kovács Péter kezdő volt, a 74. percben lecserélték)
Sandefjord – Brann Bergen 1–4 (BRA: Korcsmár Zsolt nem volt kerettag)

Oroszország
Rosztov – Zenit 1–2 (ZEN: Huszti Szabolcs kispados volt)
Alania Vlagykavkaz – Tom Tomszk 2–1 (TOM: Németh Norbert nem volt kerettag)
Amkar Perm – Szaturn 0–1 (AMK: Gaál Miklós végigjátszotta a találkozót)

Svájc
AXPO SL

Sion – Basel 1–2 (SIO: Vanczák Vilmos végigjátszotta a bajnokit)
Challenge League
Biel-Bienne – FC Wil 1–1 (WIL: Busai Attilát a 84. percben cserélték le)
FC Aarau - FC Locarno (AAR: Vági András) HÉTFŐ

Felkészülési mérkőzések
Fortuna Düsseldorf (német) – SV Tälchen Krettnach (német) 7–0 (FOR: Torghelle Sándor az első félidő csapatában játszott, a 25. percben gólt szerzett)
Genk (belga) – Trabzonspor (török) 0–1 (GEN: Köteles László most nem kapott lehetőséget, Tóth Balázs és Tőzsér Dániel a második félidőben játszott)
FC Porto (portugál) – Sampdoria (olasz) 2–1 (SAM: Koman Vladimir játszott)
Rochdale (angol) – Bolton Wanderers (angol) 1–1 (BOL: Bogdán Ádám végig védett a mérkőzésen remeklő kapus)