Juhász Rolandot választották az évtized legjobbjának

Juhász Roland, a belga Anderlecht védője kapta meg az elmúlt évtized legjobb magyar futballistájának járó elismerést a Hivatásos Labdarúgók Szövetségének (HLSZ) hétfői, Telkiben megtartott díjátadó gáláján.

A 2009/10-es magyar bajnoki idény legjobb mezőnyjátékosa címet Czvitkovics Péter, a bajnok DVSC-TEVA középpályása nyerte.

Az egyes kategóriákban a szavazásra jogosult mintegy 800 magyarországi hivatásos futballista döntött, vagyis a nyerteseket saját "kollégáik" ismerték el, ami külön növelte a díjak értékét. A külföldön játszó magyar futballisták közül a Fulhammel Európa Liga-döntőt játszott Gera Zoltán bizonyult 2009 legjobb játékosának, a második helyen Dzsudzsák Balázs (PSV), a harmadikon pedig Juhász Roland végzett (Anderlecht).

Az elmúlt évtized csapatának tagjai közé Király Gábort, Bodnár Lászlót, Juhász Rolandot, Kuttor Attilát, Dárdai Pált, Hajnal Tamást, Lipcsei Pétert, Sándor Tamást, Gera Zoltánt, Tököli Attilát és Dzsudzsák Balázst választották a futballisták.

Forrás és fotó: mlsz.hu