Magyarok külföldön – 39. heti hétvégi eredmények

Gólok, gólpasszok sora jellemezte a mostani hétvégét. Szalai Ádám ismét betalált, most a Hoffenheim volt az áldozat, a Mainz 4-2-re nyert és még mindig százszázalékos a Bundesligában. A sógoroknál Szabics Imre csodálatos gólt ragasztott a bécsi lilák (Austria Wien) kapujába, az olasz másodosztályban pedig Filkor Attila volt eredményes. Gólpassz is akadt pár, Szalai Ádám már említve lett a gólszerzők között, de gólpasszal is feliratkozott a kanadai táblázatra. Az első mainzi gólnál Ádám ziccerben passzolt önzetlenül csapattársához. Hollandiában Dzsudzsák Balázs hozta helyzetbe Boumát a Venlo elleni bajnokin, Koman Vladimir pedig a Bologna elleni döntetlen alkalmával passzolt a Bologna kapuja elé amit a hazaiak védője saját kapujába juttatott.

Anglia
Premier League
Manchester City - Newcastle United 2-1 (NEW: Kádár Tamás nem volt kerettag)
West Ham United - Fulham 1-1 ((WHU: Kurucz Péter sérült, ill. FUL: Gera Zoltán a 69. percben lépett pályára Duff helyén)
WBA - Bolton 1-1 (BOL: Bogdán Ádám kispados volt)
Championship
Barnsley - Cardiff 1-2 (CAR: Gyepes Gábor végigjátszotta a bajnokit)
Ipswich Town - Leeds United 2-1 (IPS: Fülöp Márton védett, Priskin Tamás az 52. percben jött be csereként)
Hull City - Coventry City 0-0 (HUL: Halmosi Pétert nem nevezték a bajnokira)
Crystal Palace - QPR 1-2 (QPR: Buzsáky Ákos kezdőként 83 percet játszott)
League One
Plymouth - Hartlepool United 0-1 (PLY: Tímár Krisztián kezdő volt, a 29. percben besárgult, a 38. percben lecserélték)
Tranmere Rovers - Brighton & Hove Albion 1-1 (TRA: Gulácsi Péter védett)

Németország
Bundesliga 1.
Dortmund - Bayern München 2-0 (DOR: Hajnal Tamás hosszú idő után újra a keretben, kispados volt)
Mainz - Hoffenheim 4-2 (MAI: Szalai Ádám végigjátszotta a találkozót, az első gólnál gólpasszt adott, a 48. percben pedig már maga volt eredményes, Lőw Zsolt nem volt kerettag) GÓL!

Szalai Ádám gólpassza 00:06-nál és gólja 01:01-nél

Bundesliga 2.
Ingolstadt - Karlsruhe 1-1 (ING: Futács Márkó a kispadon kezdett, a 72. percben azonban csereként kapott bő negyedórát)
Osnabrück - Fortuna Düsseldorf 2-3 (FOR: Torghelle Sándor a 90. percben lépett pályára)
1860 München - Union Berlin 1-0 (MÜN: Király Gábor védett)
Hertha BSC - Alemannia Aachen (HER: Dárdai Pál, ill. ALE: Stieber Zoltán) HÉTFŐ

Hollandia
Eredivisie
NAC Breda - NEC Nijmegen 2-0 (NAC: Fehér Csaba és Horváth Gábor ismételten végijátszotta a bajnokit, ill. NEC: Babos Gábor sérült)
Excelsior - Roda 1-2 (ROD: Bodor Boldizsár egy félidőt kapott, a szünetben lecserélték)
PSV - Venlo 3-0 (PSV: Dzsudzsák Balázs végig a pályán volt, a második gólnál gólpasszt adott Boumának, ill. VEN: Tóth Balázs is végig a pályán tartózkodott)
Eerste Divisie
Sparta Rotterdam - Volendam 1-1 (VOL: Zsidai László végig a pályán volt)

Belgium
Jupiler League
Standard Liege - Anderlecht 5-1 (AND: Juhász Rolandot a 89. percben lecserélték, a 30. percben sárgát kapott)
Mechelen - Genk 2-2 (GEN: Köteles László kispadozott, Tőzsér Dániel pedig végig a pályán volt, ahogy az már az elmúlt hetekben megszokható)
Lierse - Cercle Bruges 0-1 (LIE: Kovács Péter az egész mérkőzésen a pályán volt)

Olaszország
Serie A

Bologna - Sampdoria 1-1 (SAM: Koman Vladimirt a 75. percben Guberti váltotta, a Samp vezető góljánál ő kanyarított a kapu elé, amiből Portanova saját kapujába fejelt)
Lazio - Brescia 1-0 (BRE: Vass Ádám, Feczesin Róbert nem volt kerettag)
Genoa - Bari 2-1 (GEN: Rudolf Gergely a 85. percben kapott pár perc játéklehetőséget)
Serie B
Reggina - Vicenza 3-2 (REG: Kovácsik Ádám kispadozott)
Triestina - Crotone 3-0 (TRI: Filkor Attila csereként szállt be az 58. percben, a 90.-ben sárgát kapott, a 92. percben pedig beállította a 3-0-ás végeredményt) GÓL!

Filkor Attila gólja 02:01-nél

III. osztály
Foggia - Viareggio 2-2 (FOG: Varga Roland kispados volt)

Ausztria
LASK Linz - Mattersburg 0-1 (MAT: Waltner Róbert a 70. percben jött be Naumoski helyett)
Austria Wien - Sturm Graz 2-3 (AUS: Sáfár Szabolcs, ill. STU: Szabics Imre kezdett, a 74. percben gólt szerzett, két perc múlva lecserélték) GÓL!

Szabics Imre gólja 01:35-nél

Spanyolország
La Liga

Osasuna - Levante 1-1 (OSA: Vadócz Krisztián a kispadon kezdte a bajnokit, az utolsó öt percre beszállhatott)
Zaragoza - Sporting Gijon 2-2 (ZAR: Pintér Ádám nem volt kerettag)

Svájc
Axpo League
Basel - Sion 1-1 (SIO: Vanczák Vilmos nem volt kerettag)
Challenge League
FC Wil - Chiasso 1-2 (WIL: Busai Attila a kispadon kezdett, a 82. percben azonban pályára küldték)
Lausenne Sports - FC Aarau 2-2 (AAR: Vági András kispadozott)

Skócia

Hearts - Rangers 1-2 (HEA: Balog János a kispadon kapott helyet)

Görögország
Olympiakosz Pireusz - Olympiakosz Volosz 3-1 (OLY: Németh Krisztiánt nem nevezték, Megyeri Balázs kispados volt, ill. VOL: Szélesi Zoltán a cserepadon ülte végig a meccset)

Norvégia
Tippeligaen
Brann Bergen - Honefoss 3-2 (BRA: Korcsmár Zsolt sérüléséből felépülve egy félidőt kapott, a szünetben lecserélték)

Oroszország
Premjer Liga

Szpartak Nalcsik - Zenit 2-3 (ZEN: Huszti Szabolcs nem volt kerettag)
Amkar Perm - Dinamo Moszkva 0-1 (AMK: Gaál Miklós végig a pályán volt, a 68. percben sárgát kapott)

Ciprus
Apoel Nicosia - Omonia Nicosia (OMO: Leandro)
Ethnikosz - Doxa (DOX: Posza Zsolt, Nagy Zoltán) HÉTFŐ

Bulgária
Minyor - Lokomotív Plovdiv 2-2 (LOK: Erős Gábor kezdő volt, a 23. percben sárga lapot érően szabálytalankodott, a 84. percben lecserélték)