Magyarok külföldön – 41. heti hétvégi eredmények

Eredményes hétvégén vannak túl légiósaink, volt minden ami szem-szájnak ingere. Angliában semmi különös esemény nem történt, ha csak az nem, hogy Gulácsiék klubja a Liverpool ismételten kikapott, és a szégyenletes 19. pozíciót foglalja el a tabellán. Németországban Szalai Ádámék (FSV Mainz, csak annak aki még nem tudná hol is játszik a hórihorgas magyar csatár) elszenvedték idei első vereségüket, a másodosztályban pedig Stieber Zoli ismét villantott, gólpassz+gól a Futácsot nélkülöző Ingolstadt ellen. Hollandiában a Willem II elleni bajnokin a Finnországgal megvívott Eb-selejtezőn győztes gólt szerző Dzsudzsák Balázs villogott, a gólgyártást a magyar fiú kezdte, majd kiosztott még két "gólpasszt". A másik Benelux bajnokságban, Belgiumban a Tőzsér Dániel vezérelte Genk ismételten nyert, ezúttal a Standardot fektették két vállra. A magyar középpályás gólpasszal és góllal jelentkezett.
Olaszországi légiósaink közül Rudolf Gergelynek az egyik szeme azért örül, mert megrúgta első szerieás gólját, a másik szeme viszont azért sírt, mert ez a gól már csak a szépítésre volt elég az AS Roma ellen.

Anglia
Premier League

Newcastle - Wigan Athletic 2-2 (NEW: Kádár Tamás kispados volt)
Bolton Wanderers - Stoke City 2-1 (BOL: Bogdán Ádám kispadozott)
Fulham - Tottenham 1-2 (FUL: Gera Zoltán a kispadon kezdett, a 75. percben kapott negyed órát Dembele helyén)
Wolverhampton - West Ham United 1-1 (WHU: Kurucz Péter sérült)
Championship
Ipswich - Coventry 1-2 (IPS: Fülöp Márton védett, Priskin Tamást csak a 73. percben cserélték be)
QPR - Norwich City 0-0 (QPR: Buzsáky Ákos kezdett, a 27. percben lecserélték)
Cardiff City - Bristol City 3-2 (CAR: Gyepes Gábor végig a pályán volt)
Leicester City - Hull City 0-0 (HUL: Halmosi Péter nem volt kerettag)
League One
Tranmere Rovers - Brentford 0-3 (TRA: Gulácsi Péter védett)
Notty County - Plymouth 2-0 (NOT: Gróf Dávidot nem nevezték a bajnokira, ill. PLY: Tímár Krisztián nem volt kerettag)

Németország
Bundesliga 1.
Mainz - Hamburg 0-1 (MAI: Lőw Zsoltot nem nevezték, Szalai Ádámot Rassmussen váltotta a 84. percben)
1. FC Köln - B. Dortmund 1-2 (DOR: Hajnal Tamás sérült)
Bundesliga 2.
FSV Frankfurt - Hertha BSC 0-1 (HER: Dárdai Pál nem volt kerettag)
Alemannia Aachen Ingolstadt 2-1 (AAC: Stieber Zoltán végig a pályán volt, a 81. percben győztes gólt rúgott, ill. ING: Futács Márkó eltiltását töltötte) GÓL!!!

Fortuna Düsseldorf - Augsburg 1-0 (FOR: Torghelle Sándor kispadozott)
RW Oberhausen - 1860 München 0-0 (MÜN: Király Gábor védett)

Hollandia
Eredivisie
Venlo - AZ Alkmaar 0-1 (VEN: Tóth Balázs végigjátszotta a mérkőzést)
Heracles - NEC Nijmegen 3-2 (NEC: Babos Gábor sérült)
Ajax - NAC Breda 3-0 (NAC: Fehér Csaba végig a pályán volt, Horváth Gábor sérülés miatt maradt ki)
Roda - Vitesse 4-1 (ROD: Bodor Boldizsár a padon kezdett, a 74. percben lépett pályára)
Willem II - PSV 2-4 (PSV: Dzsudzsák Balázs végig a pályán, a 3. percben gólt rúgott, majd adott még két "gólpasszt") GÓL!!!

Eerste Divisie
Volendam - Go Ahead Eagles 2-1 (VOL: Zsidai László végig a pályán volt)

Belgium
Jupiler League
Cercle Brugge - Anderlecht 1-0 (AND: Juhász Roland végig a pályán volt)
Germinal Beerschot - Lierse 1-1(LIE: Kovács Péter kezdő volt, a 62. percben Wesley Sonck váltotta)
Genk - Standard Liege 4-2 (GEN: Tőzsér Dániel végigjátszotta a rangadót, a 2. gólnál gólpasszt adott, a hazaiak 4. gólját ő szerezte, Köteles László kispadozott) GÓL!!!

Olaszország
Serie A
Sampdoria - Fiorentina 2-1 (SAM: Koman Vladimir a szünetben lépett pályára Semioli helyett)
Brescia - Udinese 0-1 (BRE: Vass Ádám, Feczesin Róbert sem volt a keretben)
Roma - Genoa 2-1 (GEN: Rudolf Gergely Palacio helyett jött be a szünetben, a 78. percben szépített) GÓL!!!

Serie B
Triestina - Reggina 0-4 (TRI: Filkor Attila végig a pályán volt, ill. REG: Kovácsik Ádámot nem nevezték a mérkőzésre)
III. osztály
Foggia - Andria BAT 2-1 (FOG: Varga Roland nem volt kerettag)
Virtus Lanciano - Ternana 0-0 (VIR: Tamási Zsolt kezdő volt, az 53. percben lecserélték)

Ausztria
tipp-3 Bundesliga
Sturm Graz - Ried 0-1 (STU: Szabics Imrének a 90 perc alatt nem sikerült a kapuba találni)
Mattersburg - Austria Wien 0-3 (MAT: Waltner Róbert egy órát kapott a bizonyításra, ill. AUS: Sáfár Szabolcs nem volt kerettag)

Spanyolország
La Liga

Deportivo La Coruna - Osasuna 0-0 (OSA: Vadócz Krisztián kezdőként 71 perc játéklehetőséget kapott)
Athletic Bilbao - Zaragoza 2-1 (ZAR: Pintér Ádám kezdő volt, a 45. percben besárgult, majd hét perccel később kiállították Llorente megrúgásáért)

Svájc
Svájci kupa
Collex-Bossy - Sion 0-5 (SIO: Vanczák Vilmos végig a pályán volt)
FC Aarau - Kriens 2-3 (AAR: Vági András kispadozott)

Skócia
Aberdeen - Hearts 0-1 (HEA: Balogh János ismételten nem kapott lehetőséget a bizonyításra)

Görögország
Superleague

Atromitosz - Olympiakosz Volosz 2-2 (VOL: Szélesi Zoltán újra végig a pályán volt)
Xanthi - Olympiakosz Pireusz 0-3 (OLY: Németh Krisztián padozott, Megyeri Balázs nem volt kerettag)

Norvégia
Tippeligaen
Lilleström - Brann Bergen 3-2 (BRA: Korcsmár Zsolt végig a pályán volt)

Oroszország
Premjer Liga

Zenit - Amkar Perm (ZEN: Huszti Szabolcs, ill. AMK: Gaál Miklós sem volt nevezve a magyaros bajnokira)